Sakwy rowerowe – niezbędne podczas długich podróży

aa4a320b8770e9bbad7bb21f536ba9e3500x500

Rower, to środek transportu, który nie tylko zabierze nas na kilkugodzinną wycieczkę za miasto, aby w plenerze spędzić słoneczny weekend – często rower, zamiast samochodu, wybierany jest jako „towarzysz” wielodniowych wypraw, podczas których pokonujemy setki, a nawet tysiące kilometrów. Wiadomo, że im dłuższa podróż, tym lepiej trzeba być na nią przygotowanym i tym lepiej zaopatrzony powinien być nasz bagaż – tak żeby sprostać nie tylko tym przewidzianym sytuacjom. Długie rowerowe wojaże często związane są z koniecznością nocowania pod namiotem i posiłkami pod gołym niebem – dlatego też tak ważne jest żeby nasz rower nie tylko przetransportował nas z miejsca na miejsce – ale również przewiózł potrzebne nam wyposażenie. Kuchenki turystyczne, karimaty, naczynia, odzież na zmianę – wszystkie te niezbędne rzeczy przewieźć możemy w specjalnie zaprojektowanych sakwach rowerowych.

Turystyka rowerowa zyskuje na popularności, dlatego też wybór produktów z segmentu sakw rowerowych jest coraz większy. Sakwy rowerowe w zależności od modelu można montować zarówno na przednim kole, jak i na ramie czy też z tyłu roweru. Możemy wybierać spośród wielu dostępnych pojemności – tak żeby dopasować sakwy do naszych potrzeb i charakteru podróży. Czasami dobrym wyjściem jest zakup kilku sakw o mniejszej pojemności zamiast jednej czy dwóch dużych.

Przed zakupem warto dobrze zorientować się jakie sakwy rowerowe są dostępne na rynku i jakie rozwiązania techniczne oferują ich producenci. Dla niektórych istotne może być piankowe wypełnienie sakw, chroniące przed uderzeniami i uszkodzeniem przewożonego sprzętu. Ważne może być również to czy dana sakwa jest wodoodporna – wybierając się w rejon, gdzie może nas spotkać deszczowa pogoda takie sakwy będą dobrym wyborem. Nie zapominajmy o jakości mocowania czy też zapięć – tak żeby ten element nie zawiódł nas w czasie długiej podróży – bo pęknięty uchwyt czy otwarta sakwa mogą nam mocno skomplikować dalszą wyprawę.

Sakwy rowerowe – popularni producenci

sakwy rowerowe

Sakwy rowerowe Crosso

sakwy rowerowe

Sakwy rowerowe Author

sakwy rowerowe

Sakwy rowerowe Ortlieb

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>